Robinho’ya 9 yıl hapis cezası! Cinsel taciz davası sonuçlandı

Süper Lig’de de forma giyen Brezilyalı eski futbolcu Robinho, cinsel taciz suçlamasıyla ülkesinde yargılandı. Dava sonucunda Robinho’nun 9 yıl hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Brezilya Yüksek Adalet Mahkemesi, Robinho’nun 2013 yılında işlediği cinsel saldırı suçunun cezasını Brezilya’da çekmesi gerektiğine karar verdi.

Robinho, Ocak 2022’de de bir gece kulübündeki toplu cinsel tacizden suçlu bulunduğu ve yasaların ağırlı yüzünden Brezilya’ya dönme kararı almıştı. Robinho’nun suçlu iadesi anlaşması olmaması nedeniyle Brezilya’ya dönme kararı aldığı öğrenilmişti.

İtalyan savcıların uluslararası tutuklama emri çıkarmasının ardından 40 yaşındaki eski futbolcunun Brezilya Yüksek Mahkemesi’ne yapılacak itirazı beklediği belirtildi. Robinho’nun karara göre serbest bırakılabileceği vurgulandı.

Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Robinho’nun 9 yıllık hapis cezasını ülkesinde çekmesni umduğunu dile getirmişti. Robinho’nun şu anda hapiste olmamasını utanç olarak nitelendiren Luiz Inacio Lula da Silva, “Robinho zaten İtalya’da hüküm giydi ve cezasını burada çekmesi gerekirdi. Bu ay içinde yargılanacak. Umarım sorumsuzluğunun bedelini öder. Bu suçu işleyen herkes hapse girmeli. Genç Brezilyalıların yüzde 99’undan daha şanslıydı, çok para kazandı ve çok ünlü oldu. Buna ihtiyacı yoktu” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x